fbpx

Brownie z czarnej fasoli

1024 1024 Casa de Mexico

Łapcie przepis na imprezę halloweenową. Praktykulinarni przychodzą z szybkim, ale bardzo efektownym brownie z czarnej fasoli. Lekkiej pikanterii z pewnością doda odrobina ostrego sosu z papryczki jalapeno.

  • Ilość porcji: 14
  • Czas przygotowania:  20 min

Składniki:

Przygotowanie:

  1. Daktyle namocz w gorącej, przegotowanej wodzie, odstaw na 10 minut. Fasolę opłucz z zalewy, wrzuć do miski. Dodaj daktyle oraz 6-7 łyżek wody, w której się moczyły. Wrzuć masło orzechowe i kakao. Przypraw ostrym sosem z jalapeño.
  2. Rozdrobnij dokładnie ręcznym blenderem, w razie potrzeby dodaj więcej płynu z moczenia daktyli.
  3. Gorzką czekoladę połam na kawałki i rozpuść w kąpieli wodnej. Połowę czekolady wlej do masy fasolowej i wymieszaj. Do reszty czekolady dodaj masło, wymieszaj (jeśli czekolada już przestygła i masło się nie topi, podgrzej przez chwilę w kąpieli wodnej). W osobnej miseczce rozpuść białą czekoladę.
  4. Masę fasolową przełóż do kokilek albo jednego większego naczynia. Udekoruj ganaszem z gorzkiej czekolady i masła. Białą czekoladę przełóż do strzykawki albo plastikowej torebki z odciętym rożkiem (otwór nie może być duży). Wyciśnij białą czekoladę na ciemny ganasz, rysując spiralę. Potem weź wykałaczkę albo patyczek do szaszłyka i zaczynając od środka, przeciągnij białą czekoladę aż do brzegów kokilki. Dzięki temu narysujesz pajęczą sieć.
  5. Brownie przechowuj w lodówce, po kilku godzinach czekolada na wierzchu stwardnieje.

ZAMÓW ONLINE